Uzņēmums “Energijos tiekimas” palīdz Latvijas telekomunikāciju līderim iesaistīties enerģētikas biznesā

2017-10-03

Grupai “Lietuvos energija” piederošā uzņēmuma “Energijos tiekimas” meitasuzņēmums sniedz elektrības tirgus ekspertīzes un portfeļa pārvaldības pakalpojumus lielākajai Latvijas telekomunikāciju uzņēmumu grupai “Lattelecom”. Uzņēmumu grupa “Lattelecom”, kas sniedz mobilo sakaru, interneta, IT un citus pakalpojumus, no aprīļa Latvijas iedzīvotājiem piedāvā iegādāties elektroenerģiju, kuru pirkt tirgū šai grupai palīdz uzņēmumam “Energijos tiekimas” piederošais meitasuzņēmums “Geton Energy”.

“Sadarbība ar “Lattelecom” ir solis uz priekšu, īstenojot vienu no uzņēmuma stratēģijas mērķiem — attīstību reģionos. Lai gan esam apmierināti ar pirmajiem rezultātiem, šobrīd izskatām arī vēl ciešākas sadarbības iespējas. Šī sadarbība mūsu uzņēmumam ir stratēģisks solis, turklāt arī līdz šim telekomunikāciju jomā strādājušajam uzņēmumam “Lattelecom” tā ļauj ieiet pilnīgi jaunā sfērā — enerģētikā,” stāsta uzņēmuma “Energijos tiekimas” vadītājs Vidmants Salietis.

Viņaprāt, nākotnē arvien biežāk redzēsim līdzīga veida sadarbības piemērus, kad savus spēkus apvieno dažādu jomu uzņēmumi, jo tehnoloģiju attīstība un pakalpojumu digitalizācija sniegs arvien vairāk iespēju atšķirīgu uzņēmumu sinerģijai. Tad klientiem būs ierasts iegādāties sakaru, elektrības un dažādus citus komunālos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums “Lattelecom” klientiem mazumtirdzniecības sektorā jau ir piedāvājis pakalpojumu paketi “tet”, kurā ir ietverti trīs elektrības patēriņa un tarifu plāni. “Lattelecom” ir pirmais elektroenerģijas mazumtirgotājs Latvijā, kas uzsācis diskusijas par elektroenerģijas patērētāju mudināšanu izvēlēties ar biržas cenu saistītus tarifu plānus. Tiek prognozēts, ka līdz 2017. gada beigām šo pakalpojumu izmantos 10–12 tūkstoši Latvijas mājsaimniecību.

Grupai “Lattelecom” Latvijā pieder 5 uzņēmumi, kā arī tā pārvalda 23 % lielākā kaimiņvalsts mobilo sakaru operatora “LMT” (Latvijas Mobilais Telefons) akciju. Grupas “Lattelecom” īpašnieki ir Latvijas valsts (51 %) un uzņēmums “Telia Company” (kura meitasuzņēmumam “Tilts Communications” pieder 49 % akciju).

2016. gadā uzņēmuma “Energijos tiekimas” ieņēmumi sasniedza 84,5 miljonus eiro, bet tīrā peļņa — 10,07 miljonus eiro. No 2013. gada uzņēmums darbojas Latvijā un Igaunijā — kā tā meitasuzņēmums “Geton Energy”.