SIA Geton Energy TOP 500 lielāko Latvijas uzņēmumu sarakstā

2018-11-30

Saskaņā ar Dienas Biznesa un Lursoft kopīgi veidotā TOP 500 Latvijas lielāko uzņēmumu saraksta rezultātiem, SIA Geton Energy - Lietuvos energija piederošā Energijos tiekimas meitas uzņēmums - ir topa jaunpienācējs.

Pērn uzņēmums uzrādījis lielāko apgrozījuma kāpumu nozarē - 327,53%.

Kristaps Muzikants, Geton Energy izpilddirektors:

Kā pērn izdevās panākt tik ievērojamu apgrozījuma pieaugumu?

2017. gadā Lietuvos energija pieņēma stratēģisku lēmumu attīstīt Geton Energy darbību Latvijā, nostiprinot pozīcijas un paplašinot komandu. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc aizvadītais gads bija tik veiksmīgs, jo biznesa rezultāti bija pat labāki, nekā gaidījām. Apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar 2016. gadu, bija ļoti liels, un es redzu, ka tas ir tikai ceļa sākums.

Kādus uzņēmuma darbības rezultātus prognozējat 2018. gadā?

Atkārtoti četrkāršot apgrozījumu būtu ļoti liels izaicinājums, līdz ar to, raugoties procentuāli, tādu lēcienu mēs nesagaidām. Tajā pašā laikā šobrīd aktīvi investējam informācijas tehnoloģijās un turpinām nostiprināt komandu. Varētu teikt, ka joprojām esam pārmaiņu procesā, lai nostabilizētos un vēl vairāk attīstītos. Pašlaik strādājam arī pie produktu un pakalpojumu portfeļa paplašināšanas, un tuvāko gadu laikā vēlamies panākt to, ka Geton Energy kļūst par enerģētikas ekspertu un konsultantu, pie kura klients var griezties pēc padoma. Mēs negribam izcelties tikai ar zemāko cenu, bet vēlamies klientam sniegt arī papildu pievienoto vērtību.

Kādi ir uzņēmuma lielākie izaicinājumi nākamajam gadam?

Būtiskākos izaicinājumus saistām ar jaunu produktu palaišanu tirgū un patērētāju informēšanu. Klientu izglītošana, manuprāt, ir visu tirgus dalībnieku izaicinājums. Cilvēkiem ir jāstāsta, kas notiek gāzes un elektrības tirgū, kādi ir pakalpojumi, produkti, to atšķirības. Katrā ziņā mēs sevi redzam kā vienu no tiem tirgus dalībniekiem, kurš grib būt starp nozares celmlaužiem - mēs palīdzēsim informēt patērētājus un iesaistīsimies tirgus izveidē, attīstīšanā un sakārtošanā. Videi ir jābūt stabilai un atvērtai.

Dienas Bizness