Konkurenti ir jārespektē

2019-03-05

Pērn elektroenerģijas tirgotājs Imlitex Latvija, salīdzinot ar 2017. gadu, dubultojis savu tirgus daļu juridisko klientu segmentā, iesaistīties mājsaimniecību segmentā uzņēmums pagaidām neplāno.

SIA Imlitex Latvija ir daļa no Imlitex Holdings, kas vietējā tirgū sāka darboties 2003. gadā kā pārtikas un ķīmiskās rūpniecības izejvielu tirgotājs, bet Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) izveidotajam elektroenerģijas tirgotāju reģistram pievienojās 2012. gadā. Lursoft dati liecina, ka pēdējos piecos gados Imlitex Latvija apgrozījums palielinājies trīs reizes, 2017. gadā sasniedzot 16,7 miljonus, trīskāršojusies arī peļņa.

Imlitex Latvija ir zināms un aktīvs tirgus dalībnieks, tāpēc tā esošā pozīcija Latvijas tirgū ir likumsakarīga, domā Geton Energy izpilddirektors Kristaps Muzikants. «Arī šī uzņēmuma izaugsmes iespējas, manuprāt, ir labas, jo tas ir parādījis savu gribēšanu darboties šajā tirgū, kā arī ir pietiekami aktīvs. Jāsaka, ka, ja ir vēlme būt veiksmīgam biznesā, ir jārespektē savi konkurenti un jābūt gataviem viņus pārspēt, tāpēc mēs Imlitex Latvija uztveram kā nopietnu konkurentu. Tajā pašā laikā vairāk koncentrējamies uz lietām, kuras mēs paši varam uzlabot, nevis uz to, ko tieši dara mūsu konkurenti,» atzīmē K. Muzikants.

Vairāk Dienas Bizness rakstā