Geton Energy uzsāk dabasgāzes piegādi saviem klientiem

2018-04-23

SIA “Geton Energy” ir Lietuvas uzņēmuma “Energijos Tiekimas” meitas uzņēmums, kas ir viens no Baltijas valstīs lielākā enerģētikas uzņēmuma “Lietuvos Energija” grupas uzņēmumiem, kas maijā uzsāks dabasgāzes tirdzniecību Latvijā.

“Geton Energy” sadarbības partneris ir Lietuvos Duju Tiekimas – lielākais dabasgāzes piegādes un tirdzniecības uzņēmums Lietuvā, kas importē gāzi, izmantojot LNG terminālu, kā arī pa cauruļvadiem, tā nodrošinot stabilu dabasgāzes piegādi uzņēmumiem, valsts sektora iestādēm un iedzīvotājiem, apmierinot vairāk nekā pusmiljona klientu vajadzības pēc enerģijas.  Lietuvos Duju Tiekimas uzsāka dabasgāzes piegādes Latvijas uzņēmumiem 2017. gada vidū un līdz gada beigām Latvijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības klientiem piegādāja 1.2 TWh dabasgāzes,  aptverot teju 10 procentu tirgus. Pateicoties “Lietuvos Duju Tiekimas” un “Geton Energy” ciešai sadarbībai, dabasgāzes tirgotājam būs iespēja Latvijas klientiem piedāvāt konkurētspējīgas cenas.

SIA “Geton Energy” uzsāka darbu 2013. gadā ar 2 klientiem, un šodien tas ir valstī plaši atzīts elektroenerģijas piegādātājs ar 10% tirgus daļu Latvijā. Kopš 2016. gada, kad “Geton Energy” paplašināja savu darbību Latvijā, tā tirgus daļa ir nemitīgi augusi. Togad Geton Energy parakstīja sadarbības līgumu ar Lattelecom, ievērojami paplašinot uzņēmuma klientu bāzi. 2017. gadā pārdotās elektroenerģijas daudzums, salīdzinājumā ar 2016. gadu, ir četrkāršojies.

"Klientu uzticība ir radījusi vajadzību nodrošināt plašāku pakalpojumu klāstu un ir ietekmējusi lēmumu sākt gāzes piegādi Latvijā. Maijā plānojam parakstīt pirmos līgumus par abu enerģijas veidu – elektroenerģijas un gāzes piegādi. Tāpat kā gadījumā ar elektroenerģijas piegādi, mēs piedāvāsim gan elastīgas, gan fiksētas cenas," saka “Geton Energy” pārdošanas vadītājs Kristaps Muzikants.

SIA “Geton Energy” veiktie aprēķini liecina, ka Elektroenerģijas un gāzes iegāde no viena piegādātāja ļaus klientiem samazināt administratīvās izmaksas un iegādāties enerģiju par zemāku cenu.

"Mēs vienmēr esam bijuši ne tikai piegādātāji, bet arī mūsu klientu partneri, tāpēc piedāvāsim viņiem vislabākos nosacījumus gan gāzes, gan elektroenerģijas iegādei. Mēs turpināsim strādāt ar saviem klientiem, lai palīdzētu viņiem atrast vispiemērotākos risinājumus savam biznesam. Tādējādi mēs plānojam izveidot pakalpojumu paketi veiksmīgai vidēja un maza patēriņa klientu apkalpošanai, kas mūsu klientiem ļaus samazināt enerģijas izmaksas un ietaupīt laiku," saka K. Muzikants.

Sākotnēji šo pakalpojumu piedāvās esošajiem klientiem, nodrošinot stabilu un visiem pieejamu gāzes piegādi, tai pašā laikā turpinot nodrošināt arī ar elektroenerģiju.

"Gadiem ilgā pieredze, piegādājot enerģiju un nodrošinot patērētājus, ražotājus un mājsaimniecības ar citiem pakalpojumiem un konsultācijām Baltijas valstīs, ļāva uzkrāt zināšanas, lai nodrošinātu izcilu klientu apkalpošanu un paša pakalpojuma kvalitāti. Mūsu straujā izaugsme, kuru piedzīvojām pēdējā laikā, bija iespējama galvenokārt tāpēc, ka klienti novērtē mūsu darba kvalitāti un ir gatavi ieteikt mūs citiem. Tādēļ mēs esam pārliecināti, ka dabasgāzes tirdzniecības uzsākšana tikai paātrinās mūsu izaugsmi," saka “Geton Energy” pārdošanas vadītājs.

Uzņēmējdarbības paplašināšana deva iespēju papildināt “Geton Energy” komandu ar jauniem speciālistiem, tā saņemot papildus enerģiju un radot idejas, lai padarītu uzņēmuma darbību vēl efektīvāku un ļautu vēl elastīgāk pielāgoties klienta vajadzībām. “Geton Energy” piedāvā arī kvalitatīvu klientu apkalpošanu - uzņēmums šajā jomā ir pārņēmis lielu pieredzi no Lietuvas grupas uzņēmumiem, un to atzīst un novērtē klienti Latvijā.

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) datiem, Latvijā šobrīd ir 36 reģistrēti dabasgāzes tirgotāji. Deviņi no tiem piegādā arī elektroenerģiju.