Geton Energy izpilddirektors K. Muzikants komentē Rīgas Gāzes nodomu slēgt tiešo līgumu ar Gazprom

2018-10-18

Geton Energy izpilddirektors Kristaps Muzikants laikrakstam Dienas Bizness komentē uzņēmuma  Rīgas Gāze nodomu šogad slēgt tiešo līgumu ar Krievijas kompāniju  Gazprom  par dabasgāzes piegādi.

1. Kā vērtējat Rīgas Gāze lēmumu? Ja šim uzņēmumam līgumu izdotos noslēgt, ko tas mainītu Jums kā dabasgāzes tirgotājam/tirgum kopumā?

No tirgus viedokļa, šis lēmums noteikti ir pozitīvs, jo jebkurš jauns aktīvs dalībnieks veicina tirgus attīstību un labvēlīgu vidi gala patērētājiem. Tas, cik ļoti šāda jauna spēlētāja parādīšanās mainīs tirgu, būs atkarīgs no tā, cik aktīvs būs šis jaunais spēlētājs.

2. Vai apsverat iespēju, ka nākotnē varētu iegādāties dabasgāzi no Rīgas Gāze, ja viņiem būtu tiešais piegādes līgums ar Gazprom?

Mums ir svarīgi piedāvāt saviem klientiem labus un konkurētspējīgus produktus, līdz ar to esam ieinteresēti iepirkt gāzi par labākiem nosacījumiem. Ja Rīgas Gāze būs gatavi un vēlēsies piegādāt gāzi Geton Energy par labākiem nosacījumiem, esam gatavi runāt un apsvērt šādu iespēju.

3. Vai paši esat apsvēruši iespēju noslēgt tiešo piegādes līgumu ar Gazprom? Kāpēc jā/nē? No kurienes Jūs šobrīd iepērkat gāzi?

Šobrīd dabasgāzi iepērkam no Lietuvas Enerģijas grupas uzņēmuma Lietuvos Energijos Tiekimas. Tas mums ļauj nodrošināt saviem klientiem diversificētas gāzes piegādes.

4. A. Krastiņš: "Mājsaimniecību segments tirgotājiem ir ļoti interesants, tāpēc paredzu, ka brīdī, kad privātpersonām piedāvātā cena vairs nebūs regulēta, tirgus dalībnieki darīs visu, lai šo segmentu sašķeltu," - vai piekrītat šim izteikumam? Vai arī Jūsu uzņēmums ir plānojis piedāvāt gāzi mājsaimniecībām?  

Šobrīd dabasgāzi piegādājam uzņēmumiem un valsts iestādēm, un tuvākajos plānos nav paredzēts to piegādāt arī mājsaimniecībām. Tālākas nākotnes plānus šobrīd ir pāragri ieskicēt.

Dienas Bizness